«ՀԻԲՐԻԴԸ» ԴՈՒ ԵՍ. Րաֆֆի Հովհաննիսյան
Խառնակ ու ձախորդ օրեր ենք ապրում: «Հիբրիդ» է՝ բոլորը բոլորի դեմ:
Ժամանակին սլաքը Ռուսաստանի վրա էր, հիմա արդեն՝ Եվրոպան, Ամերիկան, շատ ուրիշներ:
Բայց, առաջին հերթին, Հայաստանի Հանրապետության իր սեփական լեգիտիմությունը սպառած գործող իշխանն է, ով այժմ փորձում է ամբողջացնել օտարի հրահանգած «հիբրիդային» զավթումը մեր հայրենիքի, պետության, ինքնիշխանության և համայն ժողովրդի:
Պիտի դասեր քաղենք, վիճակ ու ոգի փոխենք. Րաֆֆի Հովհաննիսյան
Բանակի օրվա առիթով լրագրողի հարցին ի պատասխան Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ասել է, որ պիտի դասեր քաղենք և կարողանանք վիճակ ու ոգի փոխել, որ այս օրը վերականգնվի՝ որպես համապետական, համազգային տոն, որ ոչ թե բաժանի մեկը մյուսից՝ ինչպես երեկ արեցին, այլ համախմբի, միացնի: «Մենք պարտավոր ենք բերել այդ օրը»:
«Ա՛յ հրապարակային անպատկա՛ռ, 6 ամիս է մնացել, լա՛վ իմացիր»․ Րաֆֆի Հովհաննիսյան
Այսօր «Հայելի» ակումբի հյուրն էր «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը: Ասուլիսի ընթացքում հնչեցին տարբեր հարցեր: Ըստ Հովհաննիսյանի՝ տխրահռչակ Նոյեմբերի 9-ից հետո Նիկոլ Փաշինյանը՝ որպես գործող պաշտոնյա, գոյություն չունի, առ ոչինչ է: Մինչև այս տարվա հունիս ամեն ինչ պետք է իր հանգուցալուծումը ստանա:
ՕՏԱՐ ՈՒԺԸ ԴՈՒՔ ԵՔ. Րաֆֆի Հովհաննիսյան
Նիկո՛լ, արդեն վարչապետ չեք: Իրական առաքյալ եք դարձել՝ ստորագույն օտար «ուժը» մարմնավորող առաքյալ, ձեր իսկ երդմանն՝ ամենօրյա դավաճան: Անվավեր եք՝ առոչինչ: Չենք ճանաչում:
Սրբազաններ՝ առայժմ առանց չակերտների, էս ի՞նչ եք անում, ինքներդ ձեզ համոզելով, որ աստվածատուր առաքելության համահեղինակ եք, բայց իրականում՝ բառիս բուն իմաստով հանցագործ իշխանիկի անմիջական մեղսակիցը և ձեռքի գործիքը:
Ձեզանից գոնե մեկը թող բարոյական զորությունն ու քաղաքացիական արիությունը գտնի՝ հրաժարվելու անձնական տարատեսակ տրտունջներից ու ետ տալու այս ոչնչապաշտ ընթացքը: Աղջիկ, տղա, փող կամ խորանադավություն՝ ձեր հետագծի առանձնահատկությունների համար ապաշխարելու հավանաբար վերջին հանգրվանն է:
Մեղա, Տէր, ողորմեա, և Քո Ուժն ու լույսը տուր մեզ այսօր՝ հայրենասպան այս պղծուղին հաղթահարելու համար:
Օրհնեալ է յայտնութիւնն Քրիստոսի, անէանան ինքնաքրիստոսները համայն աշխարհի: